Akademia Capoeira Camangula Gdańsk

Klub Sportowy Capoeira Camangula Gdańsk zaprasza serdecznie młodzież, dorosłych i dzieci od 4. roku życia na treningi brazylijskiej sztuki walki capoeira.

Mestre Nem

Mestre Nem

Założycielem oraz koordynatorem grupy Capoeira Camangula jest brazylijski mistrz capoeira – Mestre Nem.

Początki naszej grupy sięgają 1992 roku. Została założona w mieście Belo Horizonte w Brazylii i do dziś główna jej siedziba znajduje się właśnie tam. W maju 2008 roku grupa przyjęła nazwę Grupo de Capoeira Camangula.

W Polsce istniejemy od 1998 roku i jesteśmy pierwszą i największą obecnie grupą. Zajęcia prowadzi ponad 20-osobowa kadra instruktorska w prawie 40 sekcjach sportowych na terenie całego kraju. Grupa Camangula ma także swoje filie w innych krajach – Anglia, Francja, Niemcy, Japonia, Gujana Francuska i oczywiście Brazylia.

Dlaczego warto trenować capoeira właśnie u nas?

Capoeira Camangula to pierwsza brazylijska grupa w Polsce

W 1998 r grupa miłośników capoeira jako pierwsza zorganizowała na Śląsku warsztaty z brazylijskim mistrzem – Mestre Nem. Był to oficjalny początek prawdziwej capoeira w Polsce.

Światowej rangi Mistrz
Klub Sportowy Capoeira Camangula w Gdańsku istnieje od 2001 roku i jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się grupą na Pomorzu.

Klub Sportowy Capoeira Camangula w Gdańsku istnieje od 2001 roku i jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się grupą na Pomorzu.

Założyciel oraz główny koordynator grupy Capoeira Camangula, Mestre Nem, jest jednym z najdłużej rezydujących mistrzów w Europie. Cieszy się ogromnym uznaniem w świecie capoeira, ma za sobą ponad 35-letnie doświadczenie w capoeira.

Mestre Nem to organizator niezliczonej liczby eventów. Zapraszany jest na warsztaty capoeira na całym świecie, również przez inne grupy. Według wielu mistrzów jest to obecnie jeden z najlepszych propagatorów nowoczesnej capoeira w Europie i na świecie.

Meste Nem z pełnym zaangażowaniem dba o rozwój grupy w Polsce, przekazuje wiedzę, szkoli, decyduje o nadaniu stopni.

Najdłużej na Pomorzu

Klub Sportowy Capoeira Camangula w Gdańsku istnieje od 2001 roku i jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się grupą na Pomorzu. W roku 2011, jako jedyni na Pomorzu, stworzyliśmy profesjonalną akademię capoeira. Od 2018 roku zajęcia prowadzone są w dwóch sekcjach w Gdańsku. W naszym Klubie treningi capoeira prowadzone są  z podziałem na różne grupy wiekowe oraz stopnie zaawansowania.

Zapraszamy Cię do ćwiczenia z nami – pierwszy trening jest darmowy i niezobowiązujący. Sprawdź aktualny harmonogram zajęć sportowych. W zakładce Nasi trenerzy dowiesz się, kto prowadzi treningi, a w dziale Kontakt, jak do nas trafić.

Zobacz też:

Capoiera Camangula Gdańsk

Zapraszamy Cię do ćwiczenia z nami – pierwszy trening jest darmowy i niezobowiązujący.