FAQ

Czy capoeira jest dla mnie?

Tak!
Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci; jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą - Mestre Pastinha
Capoeira jest bardzo różnorodna i wszechstronna, dlatego naprawdę niemal każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zajrzyj do działu "Dlaczego capoeira?" i dowiedz się więcej.

Co trzeba zrobić, żeby zapisać się na zajęcia capoeira?

Wystarczy spakować spodnie dresowe, koszulkę na zmianę, butelkę wody i po prostu przyjść na trening. Zapraszamy do skorzystania z próbnych, pierwszych zajęć, na których dowiesz się w praktyce, o co właściwie chodzi. Skontaktuj się z nami lub przyjdź do Akademii.

W jakim wieku warto zapisać się na treningi capoeira?

Na zajęcia można się zapisać w każdym wieku od 4. roku życia. Górna granica wieku jest tylko w Twojej głowie. Capoeira jest dla wszystkich - zerknij do działu "Dlaczego capoeira?", by dowiedzieć się więcej.

Kiedy mogę zacząć ćwiczyć?

Do grupy można dołączyć w każdym momencie. Trening w grupach początkujących prowadzony jest z uwagą na osoby początkujące. Na treningach zawsze obecne są elementy podstawowe oraz elementy bardziej skomplikowane. Trener dokładnie wytłumaczy Ci, na czym polegają ćwiczenia, a inni uczestnicy pomogą w pierwszych krokach.

Czy muszę posiadać specjalistyczny strój?

Nie, na początek wystarczy zwykły strój sportowy (wskazane długie nogawki). Ćwiczymy boso na macie sportowej, dlatego obuwie nie jest potrzebne.

Czy mogę zacząć "z biegu", bez przygotowania?

Tak. Nawet jeśli od dziesięciu lat siedzisz za biurkiem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć swą przygodę z capoeira. U nas rozruszasz najpierw ciało i wzmocnisz organizm, a dopiero potem zaczniesz szlifować technikę.

Czy mogę przyjść na trening i zobaczyć, na czym to polega, zanim podejmę decyzję?

Oczywiście! Zapraszamy Cię na trening próbny bezpłatnie i bez zobowiązań.

Jakich efektów treningów capoeira mogę się spodziewać w krótkim czasie? Jak szybko zobaczę efekty?

Już po pierwszym treningu poczujesz mięśnie, o istnieniu których nie miałeś/miałaś pojęcia, a schody będą Twoim wrogiem. Reszta zależy od Ciebie i od tego, czy zamierzasz trenować regularnie, w jakiej kondycji fizycznej zaczynasz, jakie masz predyspozycje. Po miesiącu zaczniesz zauważać efekty spalania kalorii, poprawę w wyglądzie sylwetki, łatwiej będzie Ci przetrwać rozgrzewkę - no i będziesz czuć radość po treningu.

Czy muszę ćwiczyć regularnie?

To zależy. Jeśli szukasz wyłącznie rekreacji, to częstotliwość zajęć nie będzie mieć większego znaczenia. Jeśli jednak trenujesz w konkretnym celu: poprawa kondycji, sylwetki czy zdobycie kolejnych stopni, wskazana jest systematyczność.

Czy mogę oglądać trening mojego dziecka?

Obecność rodziców - szczególnie młodszych dzieci - wskazana jest w czasie pierwszych zajęć. Jest to czas na oswojenie się dziecka z miejscem, a rodzicom daje możliwość poznania trenera i jego metod treningowych.

W czasie kolejnych treningów rodzice mogą poczekać w recepcji, pójść na spacer czy zakupy, a ich pociecha - nierozpraszana widokiem rodzica - szybciej zaaklimatyzuje się w grupie.

Jak mogę dowiedzieć się więcej o capoeira i treningach?

Zajrzyj do działów Dlaczego capoeira? i Trening capoeira, by dowiedzieć się więcej o naszych treningach i wpływie ćwiczenia capoeira na organizm.

Jeśli szukasz zajęć sportowych dla swojego dziecka, zajrzyj do działu Capoeira dla dzieci.

Przeczytaj też, kim są nasi trenerzy oraz dowiedz się więcej o naszej grupie Capoeira Camagula.

W każdej chwili zapraszamy Cię też do kontaktu z nami, odpowiemy na wszystkie pytania i postaramy się rozwiać wątpliwości.

Trenerze, ile zrobić pompek?

Wszystkie! 🙂

 

capoeira02