Trening capoeira

Pierwszy trening capoeira jest bezpłatny i niezobowiązujący, wystarczy przyjść i spróbować!

Pierwszy trening capoeira jest bezpłatny i niezobowiązujący, wystarczy przyjść i spróbować!

Capoeira jest sportem dla każdego – dla dorosłych i dzieci od 4. roku życia. Treningi capoeira można zacząć w każdym momencie i w każdym wieku. Wystarczy znaleźć odpowiadającą nam otwartą grupę. Pierwszy trening jest bezpłatny i niezobowiązujący, wystarczy przyjść i spróbować.

Na plan treningu składają się:

– rozgrzewka – przygotowanie ciała do wysiłku, rozgrzanie organizmu, rozciągnięcie mięśni, przygotowanie stawów do pracy
– ćwiczenia usprawniające i wzmacniające – specjalnie przygotowany przez trenera zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozwijających poszczególne cechy motoryczne, ćwiczenia aerobowe zwiększające wydolność organizmu
trening technik capoeira – kopnięcia, poruszanie się, uniki, elementy akrobatyczne ćwiczone w parach oraz samodzielnie
– streching
– Roda de capoeira
– krąg capoeira, w którym uczymy się grać capoeira.

Wpływ treningów capoeira na organizm

Capoeira jest niezwykle wszechstronnym sportem, a trening urozmaicony i ogólnorozwojowy.

Capoeira jest niezwykle wszechstronnym sportem, a trening urozmaicony i ogólnorozwojowy.

Szukając dla siebie formy aktywności fizycznej często bierzemy pod uwagę efekty, jakich można się spodziewać po pewnym czasie trenowania danego sportu. Ale jednocześnie osoby ćwiczące w celu poprawy kondycji czy spalenia tkanki tłuszczowej, często po jakimś czasie czują się znudzone monotonnością niektórych rodzajów zajęć sportowych.

Dlatego najpierw musimy zaznaczyć, że jest capoeira jest niezwykle wszechstronnym sportem, a trening urozmaicony i ogólnorozwojowy.

Podczas treningu capoeira pracują wszystkie grupy mięśni, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni głębokich, które są fundamentem naszej sylwetki. Dzięki różnorodności ćwiczeń i ruchów, capoeira pozytywnie oddziałuje na całe ciało.

Osoby ćwiczące capoeira zauważają poprawę ogólnej sprawności układu sercowo-naczyniowego.

Osoby ćwiczące capoeira szybko zauważają poprawę ogólnej sprawności

Osoby ćwiczące capoeira szybko zauważają poprawę ogólnej sprawności

Dzięki rozciąganiu i ćwiczeniu oddychania uzyskują poprawę elastyczności ciała. Zwiększa się siła dynamiczna i siła statyczna mięśni, a także szybkość pracy mięśni i motoryka. Znacznie poprawia się wydolność aerobowa organizmu. Spalanie tkanki tłuszczowej jest oczywistym efektem treningu capoeira.

To jednak nie wszystkie zalety ćwiczenia capoeira. Warto wspomnieć, że jako sztuka walki capoeira rozwija także umiejętność szybkiej reakcji i refleks.

Gra capoeira pobudza pracę błędnika i poprawia orientację przestrzenną. Poprawia koordynację, a przez grę capoeira z partnerem rozwija myślenie strategiczne. Capoeira uczy także odpowiedniej, automatycznej reakcji na sytuację zagrożenia i wyrabia odpowiednie odruchy na wypadek ataku. Capoeira rozwija także poczucie rytmu i słuch muzyczny.

 

Capoeira jest sportem dla każdego - dla dorosłych i dzieci od 4. roku życia.

Capoeira jest sportem dla każdego – dla dorosłych i dzieci od 4. roku życia.