Capoeira Gdańsk

Dlaczego capoeira?

Capoeira to niesamowite połączenie sztuki walki, samoobrony, tańca, muzyki, rytmu, gimnastyki i akrobatyki. Capoeira to sport i kultura. To zdrowy tryb życia. Treningi capoeira to również świetna zabawa i kreatywny sposób spędzenia wolnego czasu. 

Ćwiczyć ją mogą wszyscy – bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną. Jak powiedział znany mistrz Capoeira Mestre Pastinha, „Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie powinni jej ćwiczyć tylko ci, którzy nie chcą”.

Capoeira to wszechstronny trening. Nowoczesne ćwiczenia oraz metody treningowe mają charakter ogólnorozwojowy, poprawiają wszystkie cechy motoryczne, wpływają na sylwetkę, pomagają spalić zbędne kalorie. Podczas zajęć uczestnicy poznają własne ciało, rozwijają gibkość, sprawność, szybkość i koordynację. Regularne treningi zapewniają zdrowie, radość, relaks fizyczny i psychiczny.

Trening capoeira obejmuje:


– naukę technik capoeira
– ćwiczenia aerobowe
– elementy walki
– elementy akrobatyczne
– muzykę i kulturę brazylijską
– gry i zabawy ruchowe

Capoeira da Ci wiele możliwości:


– regularne treningi
– warsztaty i szkolenia
– pokazy
– zawody
– obozy sportowe
– lekcje muzyczne
– lekcje portugalskiego
– zajęcia prywatne
– nowi znajomi z kraju i ze świata
– nauka tańców brazylijskich (samba, maculele, pagode)
– wyjazdy krajowe i zagraniczne
– obcowanie z kulturą brazylijską

Capoeira jest sportem dla każdego – dla dorosłych i dzieci od 5. roku życia. Treningi capoeira można zacząć w każdym momencie i w każdym wieku. Wystarczy znaleźć odpowiadającą nam otwartą grupę. Pierwszy trening jest bezpłatny i niezobowiązujący, wystarczy przyjść i spróbować.

Ty wybierasz, czy trenujesz „na całego” jako zawodnik klubu, czy rekreacyjnie. Urozmaicone zajęcia sprawiają, że każdy może znaleźć w capoeira coś dla siebie – niezależnie od wieku czy płci. Zerknij do działu Jak dołączyć?, by dowiedzieć się więcej.

Galeria zdjęć