Capoeira Gdańsk

DLA DZIECI

Capoeira to idealny sport dla dzieci. Dlaczego?

W dzisiejszych czasach na podwórkach, trzepakach i boiskach trudno znaleźć grupy spoconych dzieciaków, grających w berka, gumę czy nogę, jeżdżących na rowerach i skaczących po garażach. Część współczesnych dzieci ma problem z otyłością. Inne garbią się lub mają jakieś wady postawy. Niektóre dzieci są bardzo wycofane, nieśmiałe, nie wierzą w siebie i z trudem odnajdują się w grupie rówieśniczej. Inne dzieciaki tak bardzo buzują energią, że uznawane są za niegrzeczne, przeszkadzające i niezdyscyplinowane. Duża część dzieciaków nie lubi wychowania fizycznego, a wolny czas najchętniej spędzałoby przed komputerem.

Dlatego wielu rodziców i specjalistów zgodnie twierdzi, że zapisanie dziecka na zajęcia sportowe staje się koniecznością.
Szukasz zajęć dla swojego dziecka? Zadzwoń do nas! 509 917 004

Jeśli szukasz zajęć sportowych dla swojego dziecka, jesteś we właściwym miejscu! Capoeira to sport idealny dla dzieci. Dlaczego?

Po pierwsze

Każdy sport wykonywany pod okiem doświadczonych w pracy z dziećmi trenerów pozwala spalać kalorie, budować właściwą postawę ciała, kształtować nawyki prozdrowotne, zapewnia harmonijny rozwój, poprawia motorykę, elastyczność ciała, kondycję i sprawność układu sercowo-naczyniowego.

Po drugie

Capoeira jako sztuka walki uczy współdziałania w grupie, cierpliwości, samodyscypliny, szacunku dla innych i stawiania sobie wyzwań, radzenia sobie z gniewem i emocjami, zwiększa poczucie własnej wartości. Wspólne ćwiczenia z innymi dziećmi są też formą zabawy i dają dzieciom bardzo dużo radości.

Po trzecie

Dzieci szybko się nudzą, dlatego niebagatelne znaczenie ma różnorodność zajęć. Capoeira ma wiele elementów, które dzieci po prostu uwielbiają – uczą się piosenek, grają na nietypowych instrumentach, poznają kulturę brazylijską, rozwijają rytmicznie. Treningi nigdy nie są monotonne, dzieci natomiast nie są oceniane, poddawane krytyce czy presji – w capoeira nikt nie ściga się o noty sędziów, stopnie ani miejsca na zawodach.

Dlatego serdecznie zapraszamy rodziców do wizyty w naszym klubie, zadawania pytań, sprawdzenia, na czym to właściwie polega. Ćwiczymy z dziećmi od 5. roku życia. Serdecznie zapraszamy!

Capoeira - sport dla dzieci!

Szukasz zajęć sportowych dla dziecka? Treningi capoeira to świetny pomysł. Dzięki ćwiczeniom z elementami gimnastyki capoeira kształtuje prawidłową sylwetkę i poprawną postawę ciała. Różnorodne gry i zabawy ruchowe wzmacniają wszystkie partie mięśni, a odpowiednia mata, na której odbywają się treningi, gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.

Celem naszych zajęć sportowych jest nie tylko rozwój fizyczny, ale także kształtowanie ważnych cech psychicznych, takich jak wiara w siebie, wytrwałość w dążeniu do celu oraz cierpliwość. Capoeira przygotowuje Twoje dziecko do współpracy i współdziałania w grupie oraz uczy szacunku dla innych.

Choć jest sztuką walki, nie popieramy agresywnych zachowań. Uczymy dzieci zdrowej konkurencji, wpajamy wartości takie jak szacunek dla innych ludzi i sportowe zachowanie.

Capoeira jest wszechstronnie rozwijająca. Aspekt fizyczny i psychiczny traktowany jest na równi z aspektem muzycznym. Ogromną frajdę sprawia dzieciom śpiewanie piosenek i nauka gry na nietypowych instrumentach. Poprzez muzykę dziecko uczy się podstawowych słów i zwrotów w języku portugalskim. Liczebniki, nazwy kopnięć, technik oraz teksty piosenek… Gwarantujemy, że Twoje dziecko z chęcią będzie pochłaniało wiedzę z tego zakresu.

Zalety trenowania capoeira przez dzieci

Wychowanie fizyczne
i zdrowotne

– Capoeira jest sportem ogólnorozwojowym
– Treningi rozwijają wszystkie cechy motoryczne
– Trenowanie capoeira wpływa na sprawność układu sercowo-naczyniowego
– Ćwiczenia poprawiają elastyczność ciała poprzez rozciąganie i ćwiczenia oddychania
– Efektem ćwiczeń jest lepsza kondycja, prawidłowa sylwetka i postawa ciała
– Dzieci uczymy także zdrowych nawyków żywieniowych

Zdrowie i wychowanie
emocjonalne i społeczne

– Capoeira uczy cierpliwości, samodyscypliny i szacunku dla innych
– Budzi poczucie przynależności
– Zwiększa koncentrację
– Uczy stawiania sobie wyzwań
– Zwiększa poczucie własnej wartości
– Buduje charakter
– Poprawia zarządzanie gniewem
– Buduje pewność siebie
– Daje dużo radości

Międzykulturowa
edukacja

– Dzieci uczą się podstawowych zwrotów i słów z języka portugalskiego
– Otwierają się na idee i tradycje innych kultur, w tym muzykę, piosenki i tańce
– Elementem poznawania capoeira jest nauka o historii i kulturze Brazylii

Edukacja muzyczna
i rytmiczna

– Capoeira to również nauka gry na instrumentach, śpiewanie i nauka tradycyjnych rytmów muzycznych

Dzieci w wieku 5-7 r.ż.: Trening dla najmłodszych trwa 50 minut.
Grupa dzieci w wieku 8-12 r.ż.: Trening w tej grupie wiekowej trwa godzinę.

 

Galeria zdjęć